Akualności


 

 

 • Ograniczenie wysokości zasiłków dla przedsiębiorców

  1 stycznia 2016 wchodzą w życie zmiany w zakresie zasad wypłacania zasiłków ubezpieczonym przedsiębiorcom którzy płacą składki od wyższej podstawy niż minimalna.

 • Refundacja części kosztów zatrudnienia młodych bezrobotnych od 1 stycznia 2016.

  W okresie od 1 stycznia 2016 do 31 grudnia 2017 pracodawcy będą mogli na swój wniosek zawrzeć ze starostą umowę, dzięki której otrzymają zwrot części kosztów wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne zatrudnionych pracowników w wieku do 30 lat, którzy zostali skierowani z urzędu pracy.

 • Certyfikat rezydencji

  Przypominamy o konieczności uaktualnienia certyfikatów rezydencji. Od 1 stycznia 2015r. , certyfikat który nie zawiera daty ważności, jest ważny przez okres kolejnych dwunastu miesięcy od daty jego wydania.

   

 • KOBIZE

  Czy słyszeliście Państwo o Krajowej Bazie o emisji gazów cieplarnianych i innych substancji? Jeżeli nie - to mam przykrą wiadomość. Już nie wystarczą sprawozdania składane do Urzędu Marszałkowskiego, zestawienia zużytego paliwa, deszczówki i różnych innych, które każdego Przedsiębiorcę przyprawiają o ból głowy. Jeszcze przecież brakowało KOBIZE!

 • Dofinansowanie z ZUS

  Firmy odprowadzające składki na ubezpieczenie wypadkowe mogą ubiegać się o dofinansowanie na projekty inwestycyjne oraz doradcze zorientowane na poprawę bhp.

  Mikro przedsiębiorstwa  mogą liczyć na dofinansowanie nawet do 90%, małe do 80%, średnie do 60%.